وبلاگ داتیس

چوب مناسب برای ساخت تخت کمجا

چوب مناسب برای ساخت تخت کمجا

وقتی در مورد فریم تخت کم جا صحبت می کنید یکی از اولین چیزهایی که به ذهن می رسد ثبات است. اساساً این هدف با استفاده از چوب مناسب برای ساخت تخت کمجا میسر خواهد شد. در حقیقت یکی از هیجان‌ انگیز ترین کارها در تجهیز اتاق خواب این است که تصمیم بگیریم چه نوع چارچوب تختی را انتخاب و خریداری نماییم. در این پست می خواهیم در مورد فریم چوبی تخت کم جا و انتخاب چوب مناسب برای ساخت این مدل تخت ها صحبت کنیم.

نحوه ساخت  فریم تخت کم جا

فریم های تخت بخش ضروری یک تخت خواب نرم و راحت را تشکیل می دهند. علاوه بر این،  فریم تخت فلزی، لمینت ها، روکش ها و همچنین فریم تخت چوبی، بخش اصلی دکوراسیون و چشم انداز اتاق خواب ها هستند.

مزایای قاب تخت کم جا با استفاده از چوب

در اکثر جوامع، قاب تخت چوبی محبوب است. آنها به دلیل مزایای بی شماری که در مقایسه با قطعات فلزی یا لمینیت ارائه می دهند، رایج هستند.

دسترسی آسان به چوب های مناسب برای ساخت تخت کم جا

مهمتر از همه، دسترسی به آنها نسبتاً آسان است. آنها را می توان در گاراژ های چوبی یافت که در خرده فروشی انواع مختلف چوب سروکار دارند. به دلیل در دسترس بودن آنها نسبت به فریم های تخت فلزی ارزان تر هستند.

انعطاف پذیری چوب 

چوب انعطاف پذیر است و به راحتی می توان آن را با کنده کاری دستکاری کرد. خم شدن یا بریدن چوب ها به راحتی انجام می گیرد. بنابراین آنها طیف گسترده ای از گزینه های یک ظاهر طراحی شیک و تکمیل از طرح های ساده تا پیچیده را در اختیار کاربر قرار می دهند. همچنین بسته به ترجیح کاربر می تواند رنگی یا سفید شود. همچنین تغییر رنگ از یک رنگ به رنگ دیگر بسیار آسان است زیرا می توانید مستقیماً با استفاده از رنگ معمولی روی چوب نقاشی کنید. به طور کلی، چوب ظاهری ارگانیک و طبیعی دارد و آن را نسبت به قاب‌ های تخت فلزی که مصنوعی و بی ‌جان به نظر می‌ رسند، تحسین ‌برانگیز تر و مطلوب ‌تر می‌کند.

زیبایی ظاهری چوب

چوب جزئیات بیشتری دارد که به زیبایی آن کمک می کند. ویژگی هایی مانند دانه ها و علائم منحصر به فرد مانند گره های گودال و رگه های صمغی به ظاهر آن شادابی می بخشد.

دوام بالای چوب

چوب بسیار بادوام است و به تلاش بسیار کمی در نگهداری آن نیاز دارد. این به این دلیل است که اکثر چوب ها معمولاً با پوشش شفاف پوشانده می شوند که به راحتی می توان با استفاده از یک پارچه مرطوب تمیز کرد. برخلاف سایر محصولات و تخت های کم جا ساخته شده از فلز، چوب با گذشت زمان زیباتر، خام تر و طبیعی تر می شود. در نتیجه تخت های کم جا چوبی، مدت زمان بیشتری عمر می کنند.

انواع چوب مناسب برای ساخت تخت کمجا

با این حال، انواع دیگری از چوب مانند تخته سه لا و تخته فیبر با چگالی متوسط ​​(MDF) وجود دارد که بیشترین استفاده را برای ساخت تخت های کم جا دارند.  آنها معمولا از چوب سخت یا چوب نرم ساخته می شوند.

استفاده از چوب سخت برای ساخت تخت کم جا

چوب سخت بهترین چوب برای استفاده در چارچوب تخت کم جا است. چوب سخت نامی است که به الوارهای مشتق شده از درختان آنژیوسپرم داده می شود که در اصل درختانی گلدار هستند که دانه تولید می کنند. این درختان در مقایسه با همتایان چوب نرم خود معمولاً کند رشد می کنند. چوب درخت بلوط از نمونه های رایج چوب سخت به شمار می آید. درخت بلوط دارای دانه های نیمه باز عالی است که به ظاهر عجیب و غریب منحصر به فرد چوب آن کمک می کند.

ویژگی های چوب سخت

قوی

متراکم

تیره تر

بادوام – تا ۱۰۰ سال قابل استفاده است.

گران

نکته: به طور کلی چوب سخت به دلیل فیزیک قوی آنها به راحتی قابل اجرا نیستند.

ساخت تخت کم جا با چوب نرم

این چوب به دست آمده از درختان مخروطی است. این درختان در مقایسه با درختان سخت رشد سریعتری دارند. کاج رایج ترین چوب نرم است.

ویژگی های چوب نرم

چوب نرم دارای ویژگی هایی میباشد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد:

سبک تر و چگالی کمتر

به راحتی می تواند خراش یا فرورفتگی روی آن ایجاد کرد.

به رنگ روشن

به راحتی قابل اجرا است

تخته سه لا، مناسب برای ساخت تخت های کم جا

این تخت ها با چسباندن لایه هایی از چوب نرم یا چوب سخت در هر طرف سطح ایجاد می شود. بنابراین، چوب تخته‌ای دارای تنوع گسترده ‌ای از گزینه‌ ها برای انتخاب است. هر چه لایه ها بیشتر به هم متصل شوند، استحکام و دوام آن بیشتر و کیفیت کلی آن بیشتر خواهد شد. قیمت آن کمتر است، اما چوب های سخت و تخته ای معمولاً گران تر هستند. همچنین دچار انبساط و انقباض نمی شود.

معایب تخت کم جا ساخته شده از تخته سه لایه

یکی از معایب تخته سه لا، تکمیل آن است. هرچه تخته سه لا ارزان‌تر باشد، هنگام برش لبه‌ های آن ضعیف ‌تر می‌شود، زیرا ممکن است بین چوب متصل شده فاصله‌ای باقی بماند. همچنین، ممکن است کاملاً صاف نباشند زیرا اکثر آنها کمی خمیده هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *