وبلاگ داتیس

نحوه نگهداری از تشک

5 راه برای نگهداری از تشک

آیا می­دانستید اگر از تشک رویال به خوبی مراقبت و به درستی از آن استفاده کنید. طول عمر تشک بالا می رود. شما زمانی که هزینه و بودجه تان را صرف خرید تشک رویال می کنید، توقع دارید که تشک چندین سال برایتان عمر کند و تا سال های سال بتوانید بر روی آن خواب راحت داشته باشید. به طور کلی تشک رویال و یا هر تشک دیگری به گونه ای طراحی می شوند که بتوانند ۵ الی ۱۰ سال به طور مفید عمر داشته باشند. اما این نکته را هم در نظر بگیرید که طریقه استفاده و نگهداری هم در این طول عمر مفید است به گونه ای که می توانید این طول عمر را افزایش و یا کاهش دهید. همه چیز به شیوه استفاده و نگهداری تان از تشک برمیگردد. در این مطلب ۵ عامل موثر برای نگهداری از تشک رویال و پیشگیری از تخریب آن معرفی میشود. پس تا آخر مطلب همراه داتیس چوب باشید.

محل قرارگیری تشک در تخت

از جای قرار گرفتن تشک رویال اطمینان حاصل کنید که مناسب باشد. ممکن است به خرید یک تخت خواب یا باکس جدید به همراه تشک جدید نداشته باشید اما بایستی مطمئن شوید که تشک به خوبی به طور یکنواخت و از تمامی جهات بر روی محفظه زیرین خود جای می گیرد.  این مسئله سبب پیشگیری از سایش تشک رویال به صورت غیر یکنواخت می شود. این نکته را به خاطر داشته باشید که بعد از خرید تشک به توصیه ها و دستورالعمل هایی که بر روی برچسب آورده شده است و همچنین شرایط ضمانت توجه کنید. عموما جعبه های فنر با تشک­های فنری مورد استفاده قرار می­گیرند. در صورتی که تشک های مموری فوم رویال و سایر تشک ها به قرار گرفتن بر روی سطحی سفت و یکنواخت نیاز دارند.

 

5 راه برای نگهداری از تشک

استفاده از محافظ تشک

از همان ابتدا بعد از خرید تشک رویال سعی کنید از محافظ تشک استفاده کنید. استفاده از محافظ تشک جهت افزایش ماندگاری تشک یکی از بهترین راه­ها محسوب می­شود. یک محافظ تشک اگر ضدآب باشد و از کیفیت بالایی برخوردار باشد، تشک شما را در برابر نشت مایعات، حوادث، جذب گرد و غبار و یا نفوذ هر گونه آلودگی به آن محافظت می کند. به این ترتیب موادی که در داخل تشک به کار می رود تخریب نمی شود و مانع از نفوذ چربی پوست و یا عرق افراد به داخل تشک رویال می شود. از ایجاد آلرژی برای فرد هم جلوگیری می کند. هم چنین یک محافظ تشک، از تشک شما در مقابل ضربه مراقبت می کند.

شستشوی منظم ملحفه ها

موقعی که شما بر روی تشک رویال خواب هستید، چربی، عرق و پوست مرده بدنتان به تشک و همچنین ملحفه منتقل می شود. به یاد داشته باشید که ریختن خرده های مربوط به مواد غذایی در تختخواب، منجر به ایجاد آلودگی بر روی تشک رویال خواهد شد. همچنین اگر شما دارای حیوان خانگی باشید، خوابیدن آن بر روی تختخوابتان می تواند آلودگی به تشکتان انتقال دهد.

تمامی این موارد به داخل لایه های درونی تشک نفوذ کرده و می توانند باکتری های مضر برای سلامتی و همچنین بوی بد را ایجاد کنند.  به همین دلیل روکش و ملحفه های تشک باید بر اساس استفاده تان از تشک هر هفته یکبار و یا هر دو هفته یک بار مرتب شسته شوند. حتی با وجود محافظ تشک، شستشوی مکرر ملحفه ها و تمیز نگه داشتن آن ها بسیار ضروری و مهم تلقی می شود. نحوه شستشو باید بر اساس توصیه هایی که در برچسب محافظ، توسط تولید کننده نوشته شده است، باشد.

 

5 راه برای نگهداری از تشک

چرخاندن تشک

برای تشک رویال و یا هر مدل از تشک دیگری صرف نظر از مدل، اندازه و جنس آن چرخاندن تشک راه بسیار کلیدی و مهم برای نگهداری صحیح تشک است. برخی از صاحبان کالاهای خواب ادعا دارند که برای نگهداری از تشک نیازی به چرخاندن تشک نیست. اما خوب است که بدانید که چرخاندن تشک رویال از ایجاد نرمی و وارد آمدن فشار یکنواخت  بر روی یک ناحیه خاص جلوگیری به عمل می آورد. به همین دلیل بهتر است که هر ۶ ماه یکبار تشک  رویال خود را از قسمت سرخود به پاهایتان به اندازه ۱۸۰ درجه بچرخانید. داتیس چوب به شما توصیه می کند که تکرار این عمل در دو سال اول بعد از خرید تشک رویال خیلی مهم است. زیرا بعد از گذشت این تایم است که شکستگی های تشک شکل می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.