وبلاگ داتیس

نحوه تبدیل کمد دیواری به ریلی

تبدیل کمد دیواری به کمد ریلی

کمد دیواری که به عنوان کمد لباس یا هر نوع کمد دیگری می تواند در نظر گرفته شود، یک جزء بسیار مهم در منازل به حساب می آید. زیرا در دنیای امروزی به دلیل اینکه اکثر آپارتمان ها و منازل متراژ پایینی دارند و نگهداری همه وسایل در یک جا کار بسیار سختی است. دلیل دیگر اینکه مردم به ظاهر منزل و طبیعتا به ظاهر اتاق هایشان بسیار اهمیت می دهند. به همین دلیل کمد دیواری با توجه به پتانسیلش در نگهداری وسایل و هم چنین برخورداری از ظاهر زیبا از محبوبیت بالایی برخوردار است و بسیاری از مردم برای کمد لباس خود از کمد دیواری استفاده می کنند. کمد دیواری ها انواع دارند که یکی از انواع آن کمد ریلی می باشد. کمد ریلی در گذشته بیشتر همان کمد دیواری معمولی از نوع درب لولایی بود اما با گذشت زمان و مدرنیته شدن سبک اتاق ها و نیز زندگی مردم تبدیل به کمد ریلی شدند. به همین خاطر اگر از ظاهر کمد دیواری خود خسته شده اید ما به شما می گوییم چگونه کمد دیواری خود را به کمد ریلی تبدیل کنید. با داتیس چوب همراه باشید.

 

·        کمد ریلی چه ویژگی هایی دارد؟

کمد دیواری ریلی یک سبک از کمد لباس مدرن می باشد که باید از ظاهری ساده و شیک برخوردار باشد. جنس کمد ریلی همانند کابینت ها می تواند از چوب، ام دی اف، هایگلاس و یا حتی شیشه باشد. اما در بین این ها رایج ترین جنس به کار رفته در کمد دیواری ریلی، ام دی اف می باشد. زیرا ام دی اف هم مقاومت خوبی و هم قیمت مناسبی دارد، همچنین تنوع در بین مدل های کمد ریلی با ام دی اف بسیار بیشتر از سایر کمد دیواری هایی است که از جنس های دیگر می باشند. درب های کمد ریلی همزمان با هم باز نمی شوند زیرا درب های آن بر روی هم باز می شوند. به این دلیل امکان استفاده از کل فضای کمد لباس در یک لحظه از زمان وجود ندارد. همچنین به دلیل نوع باز و بسته شدن درب های کمد ریلی و حساس بودن آن ها، طول عمر کمد های ریلی در مقایسه با کمد دیواری درب لولایی کمتر می باشد.

تبدیل کمد دیواری به کمد ریلی

·        مراحل طراحی و ساخت کمد ریلی

اگر کمد دیواری که در حال حاضر از آن استفاده می کند دو درب لولایی دارد شما می توانید آن را به کمد ریلی دو درب تبدیل کنید. اما اگر طول کمد دیواری کم می باشد می توانید از آن به عنوان کمد ریلی تک درب استفاده کنید. اما توجه کنید برای این نوع کمدها ریل روی کلاف کمد و یا سقف باکس قرار می گیرد. به همین دلیل در ابتدا باید اطمینان حاصل کنید که در بالای کمد دیواری خود فضای خالی وجود دارد. بعد از اطمینان می توانید ریل را به بالای کمد نصب کنید و برای راحت تر حرکت کردن ریل از یراق آلات مناسب استفاده کنید.

·        آماده کردن کلاف کمد ریلی

برای تبدیل کمد دیواری به کمد ریلی، ابتدا باید به کلاف و چهارچوب کمد دیواری خود توجه کنید. کلاف کمد برخی از کمدهای دیواری از زیرسازی مناسبی برخوردارند و نصب ریل بر روی آن ها امکان پذیر می باشد. اما اگر اینگونه نباشد باید به کمک نجار زیرسازی کلاف را به طور مناسب فراهم کنید تا بتوانید ریل را بر روی آن نصب کنید. فقط این نکته را به خاطر خود بسپارید که برای ایجاد کمد ریلی دو درب باید در دو ضلع بالا و پایین چهارچوب ریل ها را نصب کنید.

بیشتر بخوانید : جدیدترین مدل های کمد دیواری

تبدیل کمد دیواری به کمد ریلی

·        انتخاب و نصب ریل مناسب

 

برای تبدیل کمد دیواری به کمد ریلی از انواع مختلف ریل های کمد دیواری از جمله ریل های روکار و ترکیبی می توان استفاده کرد. اما در بین انواع ریل ها، ریل کمد پانگیر ساده ترین نوع بوده که رنگبندی متنوعی نیز دارد.  ساختار این نوع ریل به گونه ای است که دو شیار به فاصله ۴٫۵ میلی متری و در برخی هم ۵٫۵ میلی متری در آن قرار می گیرد. در مدل هایی که فاصله دو شیار ۴٫۵ میلی متر می باشد برای درب هایی با ضخامت ۱۶ میلی متر و نوع دوم که فاصله بین شیارها ۵٫۵ می باشد برای درب هایی با ام دب اف دوبل مورد استفاده قرار می گیرند. به همین دلیل انتخاب ریل باید بر اساس نوع درب و به دقت انتخاب شود. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *