وبلاگ داتیس

طراحی فضاهای کوچک

نکاتی برای طراحی فضاهای کوچک

در حال حاضر، بسیاری از خانه ها و آپارتمان ها کوچک ساخته می شوند. بسیاری از افراد در تهران و سایر کلان شهرها، با مشکل سکونت در خانه و آپارتمان های کوچک دسته و پنجه نرم می کنند. لازم به ذکر است که برای طراحی چنین خانه هایی متراژ بیشتری به فضاهای اصلی خانه مانند اتاق نشینمن و آشپزخانه اختصاص داده می شود، بنابراین اتاق خواب ها فضایی هستند که به نسبت بقیه فضاههای خانه از متراژ کمتری برخوردارند.

به همین دلیل طراحان در سال های اخیر به بر اجرای طراحی داخلی اتاق خواب ها بسیار تمرکز دارند. اگر می خواهید بدانید که چگونه فضای کوچک اتاق خوابتان را طراحی کنید، تا آخر مقاله با داتیس چوب همراه باشید. زیرا در این مقاله قصد داریم در مورد کمد ریلی و تخت تاشو به عنوان دو جزء مهم در طراحی اتاق خواب های کوچک بپردازیم. بنابراین توصیه می کنیم این مطلب را به هیچ عنوان از دست ندهید.

اهمیت طراحی اتاق خواب های کوچک

با وجود اینکه استراحت کردن در اتاق خوابی با محیط کم حجم و کوچک راحتتر است. اما اینکه تخت خواب و سایر وسایل را چگونه در اتاق جا داد بسیار امری مهم است. از آنجایی که همه ما برای آسایش و راحتی خود، تمایل داریم همه وسایلمان را در حداقل فضا جا بدهیم. بنابراین اینکه از چه نوع تخت و یا کمد در اتاق خواب خود استفاده می کنیم نقش به سزایی دارد. به همین دلیل طراحی اتاق خواب های کوچک از اهمیت بالایی برخوردار است. به پیشنهاد طراحان استفاده از کمد ریلی به عنوان کمد و تخت تاشو به عنوان تخت خواب در اتاق خواب های کوچک، کلید همه مشکلات می باشد.

تاثیر کمد ریلی در طراحی اتاق خواب های کوچک

کمد ها معمولا از لحاظ نوع درب به سه دسته کمد لولایی، ریلی و کشویی تقسیم می شوند. کمد ریلی به این صورت است که درب های کمد بر روی هم قرار گرفته اند و با کشیدن درب ها بر روی هم درب کمد ریلی باز می شود. از آنجایی که کمد با درب لولایی نیاز به یک فضایی دارد که برای باز و بسته شدن امکان داشته باشد. اما کمد ریلی با توجه به نحوه باز و بسته شدنش نیازی به فضای خاصی دارد. به این خاطر است که کمد ریلی برای اتاق خواب های کوچک، مناسب است. پس اگر شما هم مشکل کمبود جا را در اتاق خوابتان دارد. همین الان وارد سایت داتیس چوب بشوید و هر مدل از کمد ریلی را که مد نظرتان بود، انتخاب و خریداری کنید.

نقش تخت تاشو در طراحی اتاق خواب های کوچک

نکاتی برای طراحی فضاهای کوچک

تخت تاشو نسل جدیدی از تخت خواب می باشد که واقعا معجزه ای از جانب طراحان است. استفاده از تخت تاشو این امکان را به شما می دهد که، هر زمان به آن برای خواب و استراحت نیاز داشتید تخت تاشو را باز کرده و از آن استفاده کنید. در صورتی هم که به آن نیاز نداشتید، می توانید آن را جمع کنید. به این صورت از فضای اتاق برای سایر کارهایتان استفاده کنید. در ضمن گاهی شما می توانید با خرید تخت تاشو، درکنار آن میز تحریر، شلف و کمد داشته باشید که همون قضیه یک تیر و چند نشون می شود.

تخت تاشو افقی برای اتاق خواب های کوچک بهتر است و یا تخت تاشو عمودی؟

تخت تاشو دو نوع افقی و عمودی دارد. نوع افقی و عمودی برای تخت تاشوهای تک نفره و برای تخت تاشو های دو نفره فقط نوع عمودی وجود دارد. معمولا تخت تاشوهای افقی، فضای بیشتری را اشغال می کنند. به همین دلیل عموما تخت تاشوهای عمودی را برای اتاق خواب های کوچک پیشنهاد می دهند.

خرید لذت بخش تخت تاشو و کمد ریلی با داتیس چوب

برای خرید تخت تاشو و کمد ریلی فقط باید به فروشگاههای معتبر مراجعه کنید. زیرا کیفیت تخت تاشو و کمد ریلی نیز علاوه بر ظاهر آن بسیار مهم است. داتیس چوب در زمینه فروش انواع کمد ریلی و تخت تاشو، تجربه زیادی را دارد و نام آن برای افرادی که قصد خرید کمد ریلی و یا تخت تاشو را دارند، کافی است تا به محصولات آن بتوان اعتماد کرد. کافی است که انواع کمد ریلی و تخت تاشو را در داتیس چوب جستجو کنید و مدل مد نظرتان را به سبد خرید خود اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.