وبلاگ داتیس

روش پاک کردن لکه ی تشک

روش های پاک کردن لکه از روی تشک

یکی از مسائل مهم برای نگهداری تشک رویال و یا به طور کلی هر تشک دیگری، تمیز نگه داشتن آن می باشد. زیرا در اثر تمیز نگه داشتن و شستشوی مداوم و صحیح تشک رویال، طول عمر تشک بالا می رود. به همین دلیل اصول تمیز کردن تشک رویال بسیار مهم است. اگر تمیز کردن تشک اصولی نباشد و از مواد مضر برای اینکار استفاده کنید. نه تنها ممکن است تشک تمیز نشود بلکه ممکن است با این کار، بافت تشک آسیب ببیند و از طول عمر آن کاسته شود.

به طور کلی نحوه شستشو و تمیز کردن تشک رویال، کاملا بستگی به نوع و شدت لکه و آلودگی ایجاد شده بر روی تشک دارد. در برخی موارد، مانند لکه های ایجاد شده در اثر ادرار و یا هر آلودگی خاصی گاها ممکن است که مجبور شوید از مواد شوینده مخصوصی برای تمیز کردن تشک رویال استفاده کنید. بنابراین در مرحله اول باید نوع لکه و آلودگی را دانست، سپس با روش های اصولی و سازگار، لکه را از بین برد.

در بین کاربران دیده شده در این مورد سوال هایی مانند چطوری لکه ادرار از تشک رویال پاک کنم؟ روش های پاک کردن لکه ها چه روش هایی هستند؟ علاوه بر مواد شوینده روش خانگی برای تمیز کردن لکه ها وجود داره؟ لکه های زرد رنگ را چجوری از تشک پاک کنم؟ به همین خاطر برای پاسخ دادن به این قبیل سوالات کاربران، در این مقاله به روش های از بین بردن لکه از روی تشک می پردازیم.

رابطه بین تمیز کردن تشک رویال و افزایش طول عمر آن

می دانستید که اگر، متناسب با روش های اصولی تمیز کردن تشک رویال که قرار است داتیس چوب در این مقاله آن ها را به شما آموزش دهد، تشک را تمیز کنید طول عمر تشک رویال خود را تا ۸ الی ۱۰ سال افزایش دهید. پس با ما همراه باشید تا در مورد روش های از بین بردن لکه های آلودگی بر روی تشک رویال نکات لازم را به شما ارائه دهیم.

 

روش های پاک کردن لکه از روی تشک

بهترین روش برای تمیز کردن تشک رویال

از آنجایی که هر فردی به طور میانگین ۸ ساعت از وقت خود را به خواب بر روی تشک اختصاص می دهد. به همین دلیل تمیز نگه داشتن تشک بسیار اهمیت دارد. زیرا تمیز بودن تشک رویال علاوه بر اینکه بر روی کیفیت خواب فرد تاثیر می گذارد، باعث عدم وجود آلرژی برای فرد می شود. معمولا بهترین روش برای از بین بردن لکه ها از روی تشک رویال از استفاده از مواد غیر شیمیایی غیر سمی می باشد. که در ادامه به بعضی از این روش ها پرداخته ایم.

نحوه پاک کردن لکه های تشک رویال در خانه

روش های پاک کردن لکه از روی تشک

در این قسمت داتیس چوب سعی می کند بر روی روش هایی از تمیز کردن تشک رویال که در آن ها از مواد شیمیایی غیر سمی استفاده نمی شود، تمرکز کند. از روش های پاک کردن لکه تشک، می توان در ابتدا به جارو کردن اشاره کرد. برای اینکار ملحفه ها را از روی تشک بردارید و ناحیه ای که لکه وجود دارد را جارو بکشید، بسیاری از لکه ها در این مرحله از بین می روند. برای از بین بردن لکه های زرد بر روی تشک رویال سعی کنید هر چه سریع تر آن را برطرف کنید تا خشک نشود. برای اینکار در ابتدا پارچه ای تمیز را به آب سرد آغشته و لکه را با پارچه لکه گیری کنید.

روش بعدی که این روش برای تشک های فومی نیز بسیار کاربردی است استفاده از محول ترکیب پراکسید هیدروژن، مایع ظرفشویی و جوش شیرین است. برای درست کردن این محلول در خانه کافی است که ۲ قاشق غذاخوری از پراکسید هیدروژن را با ۱ قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی و همچنین ۳ قاشق غذاخوری جوش شیرین ترکیب کنید.

سپس این ترکیب را به خوبی هم بزنید تا کف کند، سپس یک مسواک را بردارید و آن را به کف آغشته کنید، در نهایت مسواک آغشته با کف را بر روی لکه بکشید. یکی از دیگر راهها به پیشنهاد داتیس چوب برای از بین بردن لکه از روی تشک رویال، استفاده از جوش شیرین می باشد که راهی بسیار کاربردی و ساده است.

برای این کار کافی است که مقداری جوش شیرین را بر روی قسمتی از تشک که لکه در آن قسمت ایجاد شده است بریزید، سپس نیم ساعت صبر کنید، در این زمان جوش شیرین بوی بد لکه را نیز از طریق جذب کردن به خود از بین می برد. سپس با جاروبرقی جوش شیرین را از روی تشک جارو کنید. همچنین می توان از اسپری های تمیز کننده لکه هم برای تمیز کردن لکه تشک رویال استفاده کنید. در نظر داشته باشید تمامی این روش های گفته شده را نیز می توان برای سایر تشک ها به کار برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.