وبلاگ داتیس

روش تمیز کردن لکه از تشک

تمیز کردن تشک تختخواب

تشک تخت خوابم چجوری تمیز کنم؟ موقع خرید تشک باید به نکته خاصی توجه کنیم که برای تمیز کردن آن راحت باشم؟ لکه زرد رو از روی تشک رویال چجوری پاک کنم؟ لکه ادرار چطور؟ تمیز کردن تشک رویال و تشک ویستر سخته؟ اینا همه جز سوالاتی هست که در رابطه با تمیز کردن تشک بین کاربرا پیش می آید. تشک تختخواب شما تشک رویال، رویا، تشک ویستر و یا هر برند دیگری که باشد شاید در بعضی از نکات ریز نظافت متفاوت باشند اما به هر حال اصول اولیه تمیز کردن همه تشک ها یکی است.  در این مقاله سعی کرده ایم به روش هایی که با کمک آن ها می توان تشک را از هر گونه لک و آلودگی تمیز کرد  بپردازیم. بنابراین اگر شما جزء آن دسته از افرادی هستید که به نظافت تشک خود  اهمیت می دهید این مطلب را از دست ندهید.

  • پاک کردن لکه از روی تشک

برای از بین بردن لکه از روی تشک رویال و یا تشک ویستر در ابتدا باید با جارو آن محل را جارو کرد که گرد و غبار از روی آن محل پاک شود. این مرحله به جنس تشک بسیار بستگی دارد به همین دلیل در هنگام خرید تشک به جنس تشکی که خریداری می کنید توجه کنید. البته اگر تشک از برندهای معتبر و معروفی مانند رویال و ویستر باشد که خود برند گویای کیفیت کار می باشد دیگر نگران جنس آن نباشید. خب بگذریم بعد از جارو کردن نوبت به پاک کردن لکه می رسد. برای این کار باید یک پارچه تمیز را با آب سرد نم دار کنید. سپس با پارچه مرطوب روی لکه چند بار ضربه بزنید که لکه گیری شود. توجه کنید که دستمال را روی لکه نکشید زیرا این کار باعث می شود که  لکه پخش شود. اگر لکه سطحی باشد با این اقدامات از بین می رود اما اگر با این حال اثری از لکه باقی ماند شما می توانید از اسپری لکه بر استفاده کنید. نحوه استفاده آن هم به این گونه است که یک پارچه تمیز را به مقداری لکه بر آغشته می کنید و بر روی لکه می کشید. سپس بعد از پانزده دقیقه با یک پارچه دیگر که باید تمیز و مرطوب باشد لکه را تمیز می کنید، به همین راحتی!  توجه داشته باشید که روش ها ذکر شده فقط مختص تشک رویال و تشک ویستر نیست بلکه شما می توانید برای سایر تشک ها هم از این روش ها برای پاک کردن لکه ها استفاده کنید.

 

تمیز کردن تشک تختخواب

  • از بین بردن بوی تشک

برای از بین بردن بوی بد تشک کافی است که مقداری از جوش شیرین را بر روی تشک بریزید. سپس نیم ساعت صبر کنید که تشک، جوش شیرین را به خود جذب کند. در نهایت با استفاده از جاروبرقی جوش شیرین را از روی تشک جارو کنید.

 

  • نکات مهم برای تمیز کردن تشک رویال

برای تمیز کردن تشک رویال و یا به طور کلی سایر تشک ها باید بدانید نحوه تمیز کردن تشک بستگی به جنس تشک، نوع لکه و عمق نفوذ آن در تشک دارد. به عنوان مثال اگر بر روی تشک لکه­ی مربوط به ادرار باشد باید علاوه بر رفع لکه به این موضوع توجه داشته باشید که آلودگی ناشی از آن هم از بین برود.

  • بهترین روش برای تمیز کردن تشک تختخواب

روش های بسیاری برای تمیز کردن تشک وجود دارد. اما روش هایی که در اینجا ذکر شد از بهترین روش ها برای تمیز کردن انواع تشک ها از جمله تشک رویال و تشک ویستر می باشد. تمام تلاش خود را کردیم که روش هایی را معرفی کنیم که در آن­ها از مواد شیمیایی به کار رفته نباشد به این دلیل که استفاده از مواد شیمیایی می تواند به ساختار اصلی تشک آسیب وارد کند.

تمیز کردن تشک تختخواب

  • آیا خرید نوع تشک تختخواب در نحوه ی تمیز کردن آن تاثیر گذار است؟

خرید نوع تشک تختخواب در نحوه ی تمیز کردن تشک بسیار اهمیت دارد به عنوان مثال اگر از تشک های رویال، رویا و یا تشک ویستر استفاده کنید به دلیل اینکه این تشک ها استاندارد می باشند و مواد اولیه به کار رفته در این تشک ها بسیا مرغوب و با کیفیت می باشد به همین دلیل به راحتی کثیف نمی شوند و اگر کثیف شدند به راحتی پاک می شوند. به همین دلیل خرید تشک مهم می باشد.

بیشتر بخوانید : تفاوت تشک رویال و رویا

  • آیا تمیز کردن تشک ویستر ارتباطی با طول عمر آن دارد؟

اگر تشک ویستر، تشک رویال و یا هر تشک دیگری مرتب تمیز شوند طول عمر آن ها افزایش می یابد. به طور کلی نظافت برای دوام و ماندگاری تشک امری ضروری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *