وبلاگ داتیس

راهنمای نصب تخت کم جا

راهنمای نصب تخت کم جا

راهنمای نصب تخت کم جا

تخت های کم جا برای به حداکثر رساندن فضای خالی در یک اتاق عالی هستند. در این پست می خواهیم راهنمای نصب تخت کم جا را خدمت شما کاربران و همراهان همیشگی سایت داتیس چوب ارائه دهیم. مطمئنا پس از خواندن این مقاله، ترفند های خاصی را یاد خواهید گرفت. با ما باشید .

مراحل نصب تخت کم جا

تخت کم جا به ویژه از نوع تخت های تاشو معمولاً نیازی به نصب پیچیده ندارند. در بیشتر موارد، شما می توانید آن را هم سطح با دیوار اتاق قراده و به سمت بالا و پایین بکشید. این در حالی است که گاهی به منظور ثبات بیشتر باید آن را به گل میخ وصل نمایید. با این حال، ساده ترین راه برای نصب تخت کم جا در اتاق شما این است که با نمایندگی فروش تماس گرفته و از آنها بخواهید این کار را برای شما انجام دهند. با توجه به اینکه آنها تمام دستورالعمل های مورد نیاز را رعایت می کنند، نصب تخت کم جا با دقت و ایمنی بیشتری انجام خواهد گرفت.

نصب تخت کم جا و تاشو

اگر چه در مورد نصب تخت های دیواری نیاز به دقت بیشتری است تا ایمنی به طور کامل رعایت شود اما در مورد تخت های تاشو، شرایط به شکل دیگری است. نصب تخت های تاشو بسیار ساده و راحت است. کافی است که تخت کم جا را به حال بسته قرار دهید و در زمان استفاده آن را باز کنید. این نوع تخت ها غالبا به صورت مشترک هم به عنوان تخت خواب و هم برای مبلمان منزل کارایی دارند. به طور کلی نصب تخت کم جا بسیار آسان است زیرا نیازی به درگیر شدن با پیستون یا فنر ندارید. شما فقط با استفاده از عضله خود تخت ها را باز و بسته می کنید.

نصب تخت های کم دیواری

نصب تخت کم جا از نوع تخت‌های دیواری که به صورت عمودی نصب شده‌اند، در مقایسه با تخت‌های مورفی که به صورت افقی نصب می‌شوند، به احتمال بیشتری به مراحل نصب اضافی نیاز دارند. این به این دلیل است که تخت ‌های کم جا که به صورت افقی نصب شده‌اند، مرکز ثقل پایین‌ تری دارند و در مقایسه با همتایان نصب ‌شده به صورت عمودی، احتمال واژگونی آن‌ها بسیار کمتر است.
موارد مورد نیاز برای نصب تخت کم جا

برای نصب تخت کم جا روی دیوار، به موارد زیر نیاز دارید:

یک دریل

براکت های زاویه

یک گل میخ یاب

پیچ

مراحل نصب تخت های کم جا

اولین قدم برای نصب تخت های کم جا این است که مکانی مناسب را برای قرار دادن آن انتخاب کرده و سپس گل میخ ها را نصب نمایید. گل میخ ها معمولاً بسته به محیط و فضایی که برای نصب تختخواب اشغال می شود در اندازه های مختلفی، جای گذاری می شوند. اگر در یافتن گل میخ با ضربه زدن به دیوار مهارت دارید، با خیال راحت از استفاده از گل میخ خودداری کنید. با این حال، اگر مطمئن نیستید که آیا می توانید با موفقیت یک گل میخ را بشنوید یا نه، می خواهید ادامه دهید و یک گل میخ یاب بخرید. معمولا هنگام خرید تخت های کم جا، دستور العمل هایی از طرف فروشندگان ارائه می گردد. سعی کنید تمامی نکات را هنگان نصب تخت کم جا مد نظر قرار دهید. تخت های دیواری چون احتمال سقوط آنها میرود، باید با دقت خاصی نصب شوند.

بیشتر بخوانید : معرفی عوامل موثر بر قیمت تخت کمجا

راهنمای نصب تخت کم جا

تخت های کم جا پس از نصب چگونه کار می کنند؟

تخت کم جا بر روی یک قاب ساخته شده است که به سمت پایین و خارج از یک قاب بزرگتر می چرخد. قاب بزرگتر را می توان در دیوار تعبیه کرد و موارد مختلفی را به آن متصل نمود. به عنوان مثال، قاب بیرونی ممکن است دارای قفسه ها یا میز های انتهایی داخلی باشد که به آن متصل هستند. به طور معمول قاب روی لولاها، فنرها یا پیستون ها به سمت پایین می چرخد. توجه داشته باشید که برای بلند کردن آسان تخت دیواری، باید تختی را خریداری نمایید که پیستون های گاز در آن تعبیه شده است. این پیستون‌ها به بلند کردن تخت در جای خود کمک می‌کنند و مجموعه‌ای از پیستون‌ها به تقریباً هر کسی اجازه می‌دهد تا تخت کم جا را به راحتی بالا و پایین کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *