وبلاگ داتیس

خطرات تخت کم جا

خطرات تخت کم جا

تخت های کم جا همچون تخت های تا شو با وجود مزایای بی شماری که دارند؛ گاهی می توانند مسئله ساز شوند و خطراتی را به همراه داشته باشند. در این مقاله قصد داریم به خطرات تخت کم جا اشاره کنیم.

مزایای تخت تاشو؛ رایج ترین نمونه تخت کم جا

تخت تاشو یکی از متداول ترین نمونه های تخت های کم جا به شمار می رود. در حقیقت تخت های تاشو به تختی گفته می شود که در صورت عدم نیاز به دیوار تا می گردد. هنگامی که شما بیدار هستید، اجازه می دهد تا به فضای بزرگتری دسترسی داشته باشید زیرا در یک قسمت از دیوار جمع می شوند. این یک گزینه عالی برای خانه های آپارتمانی های کوچک هستند. همچنین تخت های کم جا از نظر قیمت با فریم های تخت سنتی قابل مقایسه هستند که آنها را به یک انتخاب عالی تبدیل می کند.

اهمیت خرید تخت کم جا

امروزه با وجود تورم در قیمت خرید مصالح ساختمانی و همچنین افزایش قیمت نجومی در هزینه های خرید سایر اقلام ضروری زندگی، مردم مجبور هستند در خانه هایی با مساحت کوچکتر زندگی کنند. استفاه از حداقل فضا با وجود تخت خواب های بزرگ چالش بر انگیز خواهد بود. به همین دلیل خرید تخت کم جا می توان یک راهگشای مناسب برای حداکثر استفاده از فضای اتاق باشد. با این حال استفاده از تخت های کم جا خطراتی را به همراه دارد. از جمله:

خطرات تحت کم جا چیست؟

هر وسیله ای که امروزه با آنها سرو کار داریم دارای یک سری خطرات میباشد که تخت کم جا هم دارای یک سری نکاتی میباشد که اگر رعایت نشود ممکن است خطراتی داشته باشد در ادامه با ابن نوع خطرات احتمالی اشنا خواهیم شد:

نقاط خرج کردن

بزرگترین خطری که با تخت های کم جا به وجود می‌آید، نوک انگشتان است. اینها لولاهایی هستند که در خم تخت قرار دارند. همچنین لولاهایی با سخت افزاری که چارچوب تخت را به دیوار نصب می کند متصل شده است. ایده پشت تخت تاشو این است که وقتی از آن استفاده نمی کنید می توانید آن را تا کنید. برای اینکه تخت در مقابل دیوار قرار گیرد، باید مجموعه ای از لولاها داشته باشد. لولاها نه تنها خم می شوند، بلکه قفل نیز می شوند. قفل کردن لولاها از پایین آمدن تصادفی تخت از دیوار جلوگیری می کند. اگر مراقب نباشید این لولاها می توانند به راحتی به تله انگشت تبدیل شوند.

آسیب فیزیکی به انگشتان

انگشتان می توانند به سرعت در لولاها گیر کنند که می تواند باعث آسیب فیزیکی شود. خطر فقط در صورتی افزایش می‌یابد که لولاها پس از گیرکردن انگشت شما قفل شوند. در حالی که بیشتر بزرگسالان در مورد ایمن نگه داشتن انگشتان خود بهتر می دانند، اما در مورد کودکان همیشه اینطور نیست. هنگام کار با تخت های کم جا به ویژه تخت های تا شو فقط حواستان به جایی باشد که می خواهید دستانتان را در آن قسمت قرار دهید. هر چیزی که دارای لولا باشد با احتمال نیشگون گرفتن پوست همراه است. این موضوع در مورد تخت های کم جا نیز صدق می کند.

نکته: در هنگام استفاده از تخت های کم جا مطمئن شوید که بچه‌ها وقتی تخت را هم پایین می‌آورید و یا تا می کنید از آن دور باشند.

احتمال سقوط تخت های کم جا

نگرانی دیگری که مردم در مورد تخت های کم جا وجود دارند، ترس از افتادن تخت روی افراد است. اگر چه این سبک از چارچوب تخت برای بلند شدن و افتادن طراحی گردیده است و خطر کمی وجود دارد. اما به هر حال احتمال سقوط تخت کم جا وجود خواهد داشت. اگر تخت های کم جا روی سرتان بیفتند ممکن است آسیب ببینند. البته نا گفته نماند که احتمال این اتفاق بسیار کم است زیرا با استفاده از لولاهای مخصوص به همراه هیدرولیک، تخت به جای سقوط شدید به آرامی از دیوار پایین می آید. بیشتر اوقات خطر در سرعت است نه در وزن. از آنجایی که باز کردن تخت کنترل شده است و سقوط آزاد نیست، احتمال آسیب دیدگی بسیار کم خواهد بود.

خطرات ناشی از نصب نادرست تخت کم جا

در حالی که تخت به طور تصادفی جمع نمی شود، اما اگر در ارتفاع مناسب قرار نگیرد، می تواند مشکلات جدی ایجاد کند. این می تواند نه تنها بر روی تخت، بلکه به چارچوبی که به دیوار متصل می شود، فشار وارد کند. وقتی نوبت به نصب صحیح قاب می رسد، برای اطمینان دو بار اندازه گیری کنید تا به درستی در فضای خود قرار بگیرند. چسباندن قاب تخت به دیواری که هیچ تکیه گاه واقعی ندارد می تواند به فاجعه ختم شود. این نه تنها می تواند برای شما خطرناک باشد بلکه می تواند آسیب جدی به دیوار وارد کند. با استفاده از گل میخ یاب به راحتی می توانید دیوار مناسب را پیدا کنید. اگر همچنان نگرانی دارید، از یک متخصص برای کمک به نصب تخت استفاده کنید.

چگونه می توان تشخیص داد که تخت کم جا به درستی نصب شده است؟

یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه کرد این است که چگونه تخت به زمین متصل می شود. وقتی تخت خواب تا می شود، نباید بین پایه های تخت و کف فاصله وجود داشته باشد. اگر متوجه شدید که تخت شما کاملاً به زمین نمی رسد، ممکن است چارچوب شما خیلی بلند باشد. برای جلوگیری از این امر، مطمئن شوید که هم چارچوب تخت و هم دیوار را اندازه بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *