وبلاگ داتیس

خرید تشک مناسب برای افراد سنگین وزن

تشک برای افراد سنگین وزن

خرید تشک مناسب برای افراد سنگین وزن: آیا قصد خرید تشک دارید اما به دلیل وزن بالایی که دارید نمی دانید کدام نوع تشک مناسب شماست؟ و یا باید به چه نکاتی توجه کنید. اصلا نگران نباشید زیرا در این مطلب از داتیس چوب قرار است که به این موضوع پرداخته شود. وزن یک فاکتور کلیدی در انتخاب نوع تشک، می باشد که باید به آن حتما توجه کرد.

اهمیت این موضوع برای افرادی که وزنشان از ۱۱۰ کیلوگرم بیشتر است، بیشتر می شود زیرا باید یک تشکی را انتخاب کنند که علاوه بر قابلیت تحمل وزنشان، بتوانند احساس راحتی بکنند. بنابراین افرادی که وزنشان از حد استاندارد فراتر است حتما باید در هنگام خرید تشک به نوع آن توجه کنند. زیرا انتخاب تشکی مناسب، راحتی و آسایش شما را تضمین می کند.

به همین منظور نکاتی که را که باید این دسته از افراد در هنگام خرید تشک به آن توجه کنند و همچنین معرفی تشک رویال و تشک ویستر را به عنوان دو تشک مناسب برای افراد سنگین وزن معرفی می کنید. تا آخر مطلب همراه داتیس چوب باشید.

تشک مناسب برای افراد سنگین وزن

افرادی که سنگین وزن هستند باید در هنگام خرید به یک سری موارد توجه کنند، که در ادامه به این موارد اشاره خواهیم کرد.

ضخامت تشک

مورد اولی که باید به آن توجه داشت، ضخامت تشک است. اغلب ضخامت تشک ها، ۱۵ تا ۳۶ سانتی متر است. البته این نکته را هم فراموش نکنید که نوع تشک در ضخامت آن تاثیر دارد. یعنی که تشک ویستر و یا تشک رویال همگی دارای یک ضخامت نیستند. به عنوان مثال تشک های معمولی نسبت به تشک های طبی مموری فوم از ضخامت بیشتری برخوردار است. از آنجایی که افرادی وزن بالایی دارند فشار بیشتری را به تشک وارد می کنند، باید تشکی را انتخاب کرده که ضخامتش بیشتر باشد. در غیر اینصورت، راحتی لازم را که باید، احساس نخواهند کرد و طول عمر تشک هم کاهش پیدا می کند.

درجه سفتی تشک

فرو رفتن افراد سنگین وزن در تشک نسب به سایر افراد به طور متوسط بیشتر است. به طور میانگین این افراد، ۵ سانتی متر بیشتر از سایر افراد معمولی در تشک معمولی فرو می روند. این موضوع به سلامتی این دسته از افراد آسیب می زند. زیرا فرو رفتگی بیشتر بدن در تشک باعث می شود بدن در وضعیتی نامناسب قرار بگیرد و همچنین منجر به افزایش دما می شود. به همین خاطر تشک مناسب برای افراد سنگین وزن باید از درجه سفتی بالاتری نسبت به افراد معمولی باشد. در صورتی که به این مسئله توجه نکنید، دچار انواع کمر درد، زانو درد، گردن درد و غیره می شوید. اگر بخواهیم به نرمی و سفتی این تشک ها از یک تا ۱۰ عد بدهیم باید بگوییم که تشک های مناسب برای افراد سنگین وزن باید از درجه سفتی ۶ برخوردار باشند.

تشک برای افراد سنگین وزن

نوع تشک

برای افرادی که وزن آنها بالاست، تشک های طبی بهترین انتخاب می باشد. تشک رویال و ویستر از نوع مموری فوم بهترین نمونه برای این چنین افراد می باشد. تشک‌های مموری فوم معمولا درجه سفتی بالایی دارند. علاوه بر این، معمولا تشک رویال و تشک ویستر , تشک رویا از نوع مموری فوم، با شکل بدن متناسب می باشد و ستون فقرات را اغلب تغییر شکل می دهند. به همین دلیل این نوع تشک ها انتخاب خوبی هستند. زیرا برای افرادی با وزن بالا، خواب راحتی را فراهم می کند.

جنس تشک

توجه کردن به جنس آخر نیز یکی از مهم ترین مواردی است که افراد سنگین وزن باید در هنگام خرید تشک به آن توجه کنند. همانطور که قبلا اشاره کردیم، افراد سنگین وزن بر روی تشک که می خوابند سبب بالا بردن دمای بین تشک و بدنشان می شوند. به همین خاطر بهتر است که جنس تشک به گونه ای طراحی شده باشد که دما را در هنگام خواب به تعادل برساند. معمولا بهترین تشک از لحاظ جنس برای افرادی که وزن بالایی دارند، تشک های ژل دار و لاتکس می باشد.

تشک برای افراد سنگین وزن

 

کلام آخر

در این مقاله سعی شد به نکاتی پرداخته شود که هر فرد با وزن بالا در هنگام خرید تشک باید به آن ها توجه کند. تشک رویال و تشک ویستر دو برند خوشنامی هستند که تشک های بسیار با کیفیتی را تولید می کنند. افراد سنگین وزن معمولا تشک رویال و یا تشک ویستر را برای خواب خود انتخاب میکنند. زیرا تشک رویال و تشک ویستر تمامی استاندارهای لازم را برای این افراد در طراحی خود بکار برده است. در داتیس چوب می توانید انواع تشک رویال و تشک ویستر را مشاهده کنید. با توجه به موارد ذکر شده در بالا تشک مناسب خود را پیدا کرده و با خیالی آسوده آن را از داتیس چوب سفارش بدهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.