وبلاگ داتیس

تفاوت کمد با کمد دیواری

تفاوت کمد با کمد دیواری

برخی از افراد اطلاعی ندارند که بین کمد های معمولی یا همان کمد باکس با کمد دیواری تفاوت وجود دارد و این دو با هم کاملا متفاوت هستند. به همین دلیل به هنگام خرید کمد دچار اشتباه می شوند. به همین دلیل در این مقاله تمام سعی و تلاش خود را کرده ایم که تفاوت های میان کمد و کمد دیواری را به طور شفاف بیان کنیم. کمد و کمد دیواری جزء سازه های به حساب می آیند که برای دکوراسیون داخلی خانه ها و به ویژه در اتاق خواب خانه ها کاربرد دارند و وجود آن ها بسیار ضروری است.

از این لحاظ می گوییم ضروری زیرا نیاز هر خانه می باشد به این صورت که هم لوازم پر مصرف و کاربردی را در آن ها قرار داده می شود و هم ظاهر آن ها برای دکوراسیون خانه مهم می باشد به همین دلیل خرید کمد یا کمد دیواری برای هر خانه ای ضروری است. از کمد و کمد دیواری می توان برای نگهداری و قرار دادن وسایل متعددی مانند لباس، کتاب، لوازم التحریر، کفش، کیف، ظرف و ظروف و غیره استفاده کرد.

کمد دیواری چیست؟

همانطور که از نام کمد دیواری مشخص است کمدی است که برای ساخت و اجرا از اجزای آن فضایی که می خواهد نصب شود کمک می گیرد. به این معنا که اگر در اتاق خواب قصد نصب کمد دیواری را داریم از زمین، دیوارها و سقف اتاق خواب برای اجرا و نصب کمک دریافت می کند. یعنی اجزا و یراق آلات کمد به همراه دیوار برابر با کمد دیواری می شود. و همین موضوع سبب میشود که قیمت نهایی خرید کمد دیواری نسبت به خرید کمد باکس ها کمتر باشد.

زیرا به دلیل اینکه یکی از المان های اصلی کمد دیواری، دیوار می باشد، بنابراین از متریال های کمتری استفاده می شود. در نتیجه هزینه های مربوط به آن در مقایسه با کمد کاهش پیدا می کند. کمد دیواری بر اساس نوع باز و بسته شدن درب هایش به دو نوع کمد لولایی و کمد ریلی تقسیم بندی می شود. کمد ریلی یک سبک از کمد دیواری مدرن می باشد که اخیرا بین مردم از محبوبیت بسیار بالایی برخوردار است.

همچنین کمد ریلی آینه دار یکی از محبوب ترین و مدرنیته ترین کمد دیواری است که در بین مشتریان شناخته می شود. خوب است که بدانید کمد دیواری جنس های متعددی دارد که شامل نئوپان روکش ملامینه، ام دی اف، هایگلاس، پی وی سی، لامی گلاس و غیره می باشد. در بین تمامی این جنس های ذکر شده، ام دی اف که نامی بسیار آشنا برای همه ما می باشد به دلیل قیمت مناسب، استحکام خوب و تنوع در طرح و رنگ بسیار پر کاربردتر می باشد و جنس کمد دیواری محبوب بین مشتریان به حساب می آید.

 

 

کمد چیست؟

تفاوت کمد با کمد دیواری

در  خصوص تفاوت کمد با کمد دیواری باید عرض کرد که بر خلاف کمد دیواری، کمد هیچ وابستگی به دیوار، کف و سقف اتاق و یا هر فضای دیگری که کمد می خواهد در آن جا قرار بگیرد ندارد. یعنی کمد ها کاملا به صورت آزادانه طراحی می شوند و قید و بندی به فضا ندارند. برای اطمینان از قرار گیری صحیح کمد در موقعیت مورد نظر ابعاد فضای مورد استفاده اندازه گیری می شوند. سپس کمد از سمت پایه ها در کف آن بر روی زمین قرار می گیرد. یعنی هیچ اتصالی به زمین یا دیوار ندارد.

 معایب کمد دیواری

هر وسیله ای در کنار خوبی ها و مزایایی که دارد قطعا از معایبی هم برخوردار است. مواردی مانند جابه­جایی و انتقال کمد دیواری از خانه ای به خانه ی دیگر بسیار  سخت و حتی امری ناممکن به حساب می آید و مونتاژ کردن و نصب قطعات آن به دلیل وابستگی به کف، سقف و دیوار محل نصب کاری دشوار می باشد از جمله معایب کمد دیواری به حساب می آید. یعنی باید به هنگام خرید کمد دیواری و سفارش آن چه کمد دیواری مورد نظرتان کمد ریلی یا لولایی باشد باید این نکات را در نظر بگیرید.

 معایب کمد

کمد باکس دار  در مقایسه با کمد دیواری عیب خاصی ندارد. و یک محصولی است که کاملا استاندارد و اصولی طراحی و ساخته می شود. تنها عیب آن هزینه بالای آن می باشد.

 

انواع کمد و کمد دیواری

کمد و کمد دیواری انواع بسیاری دارند و در فضاهای مختلف می توانند مورد استفاده قرار می گیرند. کمد لباس، کمد رختخواب، کمد جا کفشی، کمد در اتاق های خوابگاه ها، در مساجد و مکان های زیارتی برای تحویل امانات، کمد اداری، کمد ریلی، کمد درب لولایی، کمد باشگاه، سالن های ورزشی و صدها هزار نوع دیگر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *