وبلاگ داتیس

تخت خواب‌ ها چه سبک‌ هایی دارند؟

سبک های تخت خواب

زمانی که ما به انواع تخت خواب ها فکر می کنیم اولین و شاید حتی تنها چیزی که به ذهنمان خطور می کند حس راحتی و آرامش به هنگام خواب و استراحت است. آن حس خوشایندی که خوابمان را لذت بخش تر میکند. در این مقاله قصد داریم انواع تخت خواب­های موجود را چه از نظر جنس، نوع و اندازه بررسی کنیم تا شما همراهان عزیز داتیس چوب به یک انتخاب ایده آل برسید. اگر طیف های مختلف جنس، نوع و اندازه تختخواب را ملاک دسته بندی قرار بدیم خواهید دید که بیش از بیست نوع تنوع و اسم تختخواب وجود دارد که خیلی از آن ها را حتی شاید اسمشان را نشنیده باشید.  برای اینکه از میان گزینه های انتخابی خود به یک گزینه مطلوب برسید توصیه می کنیم که این مطلب را از دست ندهید تا با دنیای انواع سبک های تخت خواب آشنا شوید تا به انتخابتان کمک کند.

انواع تخت خواب ها کدامند؟

انواع تخت خواب ها کدامند؟

 

همانطور که قبلا هم گفتیم تخت خواب ها با توجه جنس، نوع و اندازه دسته بندی می شوند با توجه به این دسته بندی ها، تخت خواب ها در انواع دو نفره، سورتمه ای شکل، تخت خواب تاشو، فوتون، دو طبقه، سلطنتی وجود دارد. البته علاوه بر این مدل ها سایر مدل های دیگر هم وجود دارد اما در این مطلب سعی بر این است که مشخص ترین و معروف ترین تختخواب ها را معرفی کنیم.

تخت خواب دونفره

معمولا تختخواب های دو نفره از دو قسمت جداشونده از هم تشکیل می شود که این دو قسمت توسط قلاب یا بسط های مخصوص به یکدیگر ارتباط پیدا می کنند و وصل می شوند. پایه ها در قسمت بدنه تخت به طور معمول از چوب ساخته می شوند و آن قسمت هایی که با زمین در ارتباط می باشند از مقاومت بالاتری برخوردار هستند. ارتفاع پایه ی تختخواب ها از زمین حداقل ۱۵ سانتی متر می باشد که برای استفاده کننده از تخت امکان تغییر دادن در اندازه و جا به جایی باشد یعنی به راحتی جا به جا می شود و یا اندازه آن تغییر می کند.

سورتمه ای شکل

به دلیل اینکه ظاهر این نوع تخت خواب به سورتمه شباهت دارد مدل سورتمه ای  نامیده شده است. این سبک یک سبک معاصر در تختخواب محسوب می شود. ظاهر متفاوت، خاص و جسورانه ای که دارد باعث شده است که یک تخت خواب کاملا متفائت باشد.  معمولا به خاطر اینکه این تخت ها مخاطبان زیادی نداره و افراد کمی طرفداران آن می باشند به صورت انبوه تولید نمی شود و به صورت سفارشی برای برای مشتریان آماده می شود.

تخت خواب تاشو

تخت تاشو یک تخت چند کاره است که دارای یک قاب می باشد که باعث می شود تخت در فضای کوچکتری قرار بگیرد. امروزه در تمامی فضاهای آپارتمان نشینی و یا حتی ادارات از تخت تاشو های دیواری یا همان تخت کم جا استفاده می کنند. معمولا این تخت ها در جاهایی که به طور معمول از تخت خواب به طور منظم استفاده نمی شود، کاربرد دارد.

فوتون

فوتون یک نام ژاپنی می باشد که منظور از تخت خواب ژاپنی تشکی است که در هنگام شب بر روی زمین پهن می شود و در طول روز در کمد مخصصوص نگه داری می شود. فرق بین مبل تختخواب شو با تخت فوتون در امکان جدا شدن تشک از قاب مبل و استفاده جداگانه از تشک است. جا به جایی این تخت خواب ها بسیار راحت می باشد و تنوع رنگ بالایی دارند.

دو طبقه با یک کاربری خاص

نوع دیگری از تخت خواب وجود دارد که مانند آن ها را در فضاهای عمومی مانند خوابگاه های دانشگاه ها، مدارس و مکان های نظامی نیز دیده اید. اما میان این تختخواب ها با تختخواب مذکور تفاوت هایی وجود دارد. درست است که هدف هر دو نوع تختخواب استفاده بیشتر از فضای اتاق می باشد اما در این نوع تختخواب مذکور به جای قرار گرفتن نفر دوم، از فضای مربوطه برای کمد، میز تحریر و یا قفسه کتاب استفاده می شود.

تخت خواب سلطنتی

این سبک از تختخواب در همه جوامع جایگاه ویژه ای دارد. سبک آن معمولا کلاسیک و آنتیک به حساب می آید. اما هزینه های مرتبط به آن بالاست و افراد محدودی آن را خریداری می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *