وبلاگ داتیس

تخت تاشو ام دی اف بهتر است یا ملامینه؟

تخت تاشو ام دی اف یا ملامینه

خواب بخش مهمی از زندگی هر انسان را تشکیل می دهد که باید به آن توجه کرد. برای فراهم کردن یک خواب آرام و با کیفیت لازم است که اوازم و اسباب خواب را فراهم کرد. یکی از این اسباب خواب، تخت تاشو می باشد. تخت تاشو سبک جدیدی از تخت خواب می باشد که چاره ای برای خانه هایی با اتاق خواب های کوچک می باشد. تخت تاشو ها انواع و جنس های متعددی دارند. اگر شما برای خرید تخت تاشو به بازار رفته باشید و یا یک جست و جوی ساده ای را در سایت انجام داده باشید با دو واژه ام دی اف و ملامینه آشنا خواهید شد. به همین دلیل ممکن است برای خرید دچار تردید شوید که کدام از این یک تخت تاشو را برای خود انتخاب کنید. به همین منظور در این مقاله می خواهیم در مورد ویژگی های هر کدام از تخت تاشو ام دی اف و یا تخت تاشو ملامینه صحبت کنیم که بتوانید بهتر انتخاب کنید.

  • ام دی اف چیست؟

منظور از ام دی اف، چوب ام دی اف با روکش طبیعی است که همان ورق های نازک چوبی می باشد. بنابراین زمانی که می شنویم تخت تاشو ام دی اف منظور تخت تاشویی که جنس بدنه و هسته آن از ام دی اف می می باشد و روکشی از چوب طبیعی بر روی آن باشد. اما به طور کلی ام دی اف (MDF) مخفف شده ی کلمه ی انگلیسی Medium Density Fiberboard  می باشد که معنای آن تخته فیبر با دانسیته متوسط است. ام دی اف جزء فرآورده های چوبی به حساب می آید که نوعی تخته فیبر بوده که به روش خشک تولید می شود.

 

تخت تاشو ام دی اف یا ملامینه

  • ملامینه چیست؟

ملامینه هم نوعی روکش می باشد که مناسب چوب های ام دی اف طراحی شده است البته از روکش های ملامینه هم بر روی چوب های نئوپان هم استفاده می شود که در بازار با اصطلاح لترون شناخته می شود. اما چوب ام دی اف به عنوان پایه ی روکش ملامینه در بین مشتریان از محبوبیت بیشتری برخوردار است و طرفداران بسیاری دارد. دلیل آن هم این است که چوب ام دی اف با روکش ملامینه برای تخت های تاشو کیفیت تخت را بالا می برد و طول عمر آن بسیار بالاست. به همین دلیل خواهان بسیاری دارد.

تخت تاشو ام دی اف یا ملامینه

  • تخت ام دی اف یا ملامینه

استفاده از روکش ملامینه در تخت تاشو باعث می شود که تخت خواب شما در برابر رطوبت، گرما، سرما و غیره مقاومت بالایی از خود نشان دهد. در واقع تخت در برابر عوامل ذکر شده در بالا محافظت می کند. تخت تاشو هایی که با روکش ملامینه تولید و طراحی می شوند هم در بین مشتریان خارجی و هم ایرانی از محبوبیت بالایی برخوردار هستند. استفاده از تخت تاشوی ام دی اف در اتاق به دلیل اینکه همانطور که ذکر کردیم از روکش چوب  طبیعی استفاده می شود گویی طبیعت را وارد اتاق خوابتان کرده اید و از لحاظ ظاهری بسیار زیبا می باشند. هر کدام از تخت تاشو ام دی اف یا ملامینه هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارند. بنابراین اگر شما جز افرادی هستید که ظاهر تخت برایتان بسیار اهیمت دارد ترجیحا تخت تاشو ام دی اف را انتخاب کنید بهتر است اما اگر علاوه بر زیبایی مقاومت هم مهم است تخت تاشوی ملامینه برای شما گزینه بهتری است.

  • مقایسه‌ی ویژگی های ورق MDF با ورق ملامینه

زمانی که ورق خام MDF به دست کارگاه های چوبی می رسد برای اینکه از این ورق های خام بیشترین استفاده را برد آن ها را با استفاده از روکش هایی مانند روکش چوب طبیعی و یا ملامینه مقاوم و زیباتر می کنند. بنابراین اینکه می گویند تخت تاشوی ام دی اف در واقع یک اصطلاح اشتباه است زیرا هر دو تخت تاشوی ام دی اف و یا ملامینه از هسته اصلی ام دی اف می باشند که در اولی از روکش چوب طبیعی و در دومی از روکش ملامینه استفاده شده است. ملامین یک روکشی است که بخش اصلی آن توسط خرده چوب تهیه می شود و از لحاظ کیفیت مقاومت بسیار بالایی دارد اما تنوع ندارد. اما ورق های ام دی اف که توسط روکش چوب طبیعی روکش داده می شوند طرح  های بسیار متنوعی دارند.

بیشتر بخوانید : انواع تخت تاشو

  • ام دی اف ارزان تر است یا ملامینه؟

قیمت تخت تاشوی ام دی اف و تخت تاشوی ملامینه هر دو به طرح، نقش و رنگ آن ها بستگی دارد اما در حالت کلی، قیمت تخت تاشوی ام دی اف به دلیل استفاده از روکش چوب طبیعی از قیمت بالاتری نسبت به ملامینه برخوردار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *