وبلاگ داتیس

تخت تاشو افقی بهتره یا عمودی

تخت تاشو افقی بهتره یا عمودی

در این مقاله قصد داریم در مورد تخت تاشو و انواع آن صحبت کنیم. از آنجایی که در هر خانه ای، اتاق خواب از مهمترین قسمت ها به حساب می آید دکوراسیون و اهمیت دادن به دیزاین آن بسیار مهم می باشد. همه ما دوست داریم زمانی که از سر کار به خانه برمیگردیم با رفتن در اتاق خواب تمام خستگی از جسم و روحمان خارج شود. به عبارتی یک استراحت دلنشین و دلچسب را تجربه کنیم، خلاصه کلام اینکه دلمان می خواهد روحمان تازه شود. برای تجربه چنین حسی باید دکوراسیون اتاق خواب به نحوی باشد که این آرامش را به ما القا کند. از طرفی هم خانه های الان بسیار کوچک میباشد به همین دلیل نحوه دکوراسیون اتاق خواب پیش از پیش اهمیت پیدا می کند. برای اتاق خواب های کوچک، طراحان تخت هایی را به نام تخت تاشو طراحی کردند. تخت تاشو ها انواع مختلفی دارند که در این مقاله به آن ها می پردازیم، پس تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

دکوراسیون اتاق خواب و تخت خواب متناسب با آن

بی شک یکی از المان های هم دکوارسیون اتاق خواب، تخت خواب می باشد. اما اینکه این تخت خواب چه نوع تخت خوابی باشد که به دکوراسیون اتاق خواب بیایید و یا از چه ویژگی هایی برخوردار باشد بسیار مهم است. همانطور که قبلا اشاره کردیم امروزه اکثر خانه ها و قاعدتا اتاق خواب ها بسیار کوچک می باشند. از این رو امروزه انواع تخت تاشو ها با استقبال بی نظیری روبرو می شوند. طرح و رنگ تخت تاشو آن قدر متنوع می باشید ک شما گاهی در انتخاب تخت تاشو از بین این همه طرح و رنگ عاجز می مانید. شما می توانید انواع تخت تاشو ها را در رنگ ها و طرح های مختلف از داتیس چوب سفارش بدهید.

معرفی تخت تاشو

تخت تاشو همانطور که از نامش پیداست تختی است که قابلیت تا شدن دارد. در این حالت شما می توانید هر زمان که نیاز به استراحت داشته باشید از تخت تاشو برای خواب استفاده کنید و هر زمان که به آن نیاز نداشته باشید آن را جمع کنید. به همین دلیل است که تخت تاشو برای خانه های کوچک کاربرد دارد. همچنین می توان به دلیل این خاصیت تخت تاشو است که از تخت تاشو نه تنها در اتاق خواب بلکه در هتل ها و حتی محل کار استفاده کرد.

تخت تاشو افقی بهتره یا عمودی

انواع مدل های تخت تاشو

تخت تاشو ها انواع مختلفی دارند، تخت تاشوهایی هستند که همراه با میز تحریر، شلف و یا کمد طراحی می شوند. تخت تاشو ها در انواع تک نفره و دو نفره وجود دارند. انواع تک نفره تخت تاشو در بازار در دو نوع افقی و عمودی یافت می شوند اما تخت تاشوهای دو نفره فقط به صورت عمودی طراحی می شوند و در بازار وجود دارند. تخت تاشو افقی و یا عمودی طرح های متنوعی دارند که سبب می شود همه نوع سلیقه ای را پوشش بدهد. اگر شما یک زوج جوان باشید و قصد خرید تخت تاشو را داشته باشید فقط می توانید تخت تاشو عمودی بخرید زیرا گزینه دیگری وجود ندارد. اما اگر شما قصد خرید تخت تاشوی تک نفره را داشته باشید توصیه می کنم قسمت بعدی را مطالعه کنید تا متوجه تفاوت بین این دو شوید و بهتر تصمیم بگیرید که کدام را می خواهید برای اتاق خواب خود بخرید.

بیشتر بخوانید: ۵ مدل از بهترین تخت های تاشو

تخت تاشو افقی یا عمودی

تخت تاشو افقی بهتره یا عمودی

برای فضاهایی که کوچک می باشد بهتر است از تخت تاشو افقی استفاده کنید زیرا برای فضاهایی با متراژ کم، تخت های تاشو  کاربرد دارد. تخت های تاشو افقی به صورت افقی باز و بسته می شوند و تخت تاشو عمودی به صورت عمودی باز و بسته می شود. برای انتخاب بین این دو باید به سلیقه مدنظرتان توجه کنید. علاوه بر آن اگر می خواهید تخت تاشو افقی را انتخاب کنید باید به متراژ اتاق خوابتان و یا هر فضای دیگری که می خواهید در آنجا تخت تاشو را داشته باشید توجه کنید. زیرا طول تخت خواب تاشوی افقی به نحوی است که فضای بیشتری را اشغال می کند. همانطور که گفتیم در کنار تخت تاشو ها میز تحریر، شلف و کمد طراحی می شود که این مسئله برای هر دو تخت تاشو افقی و عمودی صدق می کند. در ادامه تصویری از تخت تاشو افقی و عمودی را می توانید مشاهده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.