وبلاگ داتیس

انواع کمد و ابعاد استاندارد کمد لباس کدامند؟

ابعاد استاندارد کمد لباس

از مهم ترین لوازم مورد نیاز در هر خانه ای کمد لباس می باشد. هر خانه ای با توجه به هر دکواراتیو و فضایی که دارد، از یک نوع کمد استفاده می کند. کمدهای لباس در انواع مختلفی وجود دارند که کمد معمولی، دیواری و کمد ریلی از رایج ترین آن ها می باشد. در زمان های قدیم کمد ها فقط از نوع معمولی بودند. ولی با گذشت زمان  و با تغییر سلیقه و نیاز مردم کمد لباس ها از نوع معمولی تغییر مدل و کاربری دادند. در ادامه،  کمدها، انواع آن ها و ابعاد استانداردی را که باید باشد داشته باشند را برای شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

کمد لباس

کمد لباس

 

به طور کلی کمد یک کلمه فرانسوی  (Commodes) است که به یک فضای کوچکی اطلاق می شود که برای آویزان کردن و نگهداری لباس ها و یا سایر وسایل مورد استفاده قرار می گیرد. در دوران قدیم هدف از کمد قرار دادن وسایل بود اما امروزه ظاهر کمد هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. نمونه های جدید کمد لباس بیشتر در اتاق خواب و در بین دیوار است که از نظر ظاهر به چشم نخورد و توجه را به خود جلب نکند. و یا به صورت مجزا و مانند قفسه هم وجود دارد. ممکن است که اندازه سقف، و دیوارهای اتاقی که برای کمد مد نظرتان است متفاوت باشد. بنابراین به فضایی که می خواهید برای کمد لباس خود انتخاب کنید باید توجه کنید. مکانی را که مد نظرتان قرار داده اید باید ۱۰ سانتی متر حداقل از ابعاد کمدتان بزرگتر باشد تا جای دادن کمد در آن فضا راحت باشد.

مدل های جدید کمد لباس چه مدلایی هستند؟

کمد های تک، دو و سه درب

کمد های کوچکی که تک درب هستند باید در اتفاع، عرض و عمق به ترتیب ۱۸۰، ۶۰ و ۶۰ تولید شوند.کمد های تک درب به طور معمول از دو کشو در قسمت پایین، یک طبقه در بالای کمد و یک میله برای آویز لباس تشکیل می شود. این مدل از کمدها بیشتر برای ۱ نفر کاربرد دارد.  ابعاد استاندارد کمد لباس برای ارتفاع باید بین ۱۸۰ تا ۲۱۰ ، عرض ۱۲۰ و عمق ۶۰ سانتی متر باشد. این کمد هم مانند کمد تک درب  از دو کشو در قسمت پایینی، یک میله ۱۲۰ سانتی متری برای آویز لباس به همراه یک طبقه در قسمت بالایی آن تشکیل می شود. . کاربرد این کمدها برای یک یا دو نفر می باشد. به طور کلی بلندی یک میله ی آویز بر اساس ارتفاعی که کمد دارد، بین ۱۱۰ الی ۱۶۰ سانتی متر می تواند باشد. برای کمدهای لباس سه درب ارتفاعی بین ۱۸۰ تا ۲۱۰، عرض ۱۸۰ و عمق ۶۰ سانتی متری ابعاد مناسبی است. کمد های لباس سه درب دارای یک میله ی ۱۲۰ سانتی متری با بلندی ۱۶۰ سانتی متری، دو کشو در پایین  می باشد و یک درب هم برای  هر طبقه ای وجود دارد. هر کدام از درب های کمد عرضی ما بین ۶۰ سانتی متر می باشد.

کمد ریلی

کمد لباس ریلی یکی از رایج ترین و محبوب ترین کمد های لباس می باشد که طراحی ساده و مدرن دارند اما در عین حال شیک می باشند، جمع و جور هستند، فضای داخل کمد به گونه ای است که داخل آن وسایل زیادی را می توان جا داد. از مهم ترین ویژگی هایی که این سبک از کمد ها دارند این است که نیازی به فضای زیاد ندارند و در قسمت هایی از آپارتمان که به اصطلاح فضای مرده می گویند می شود برای زدن این کمد ها استفاده کرد.  برای اطلاعات بیشتر و یا مشاهده انواع کمد های ریلی و خرید می توانید به سایت داتیس چوب مراجعه کنید و یا با کارشناسان تماس حاصل فرمایید.

بیشتر بخوانید : نکات مهم در خرید کمد ریلی

کمد دیواری

ابعاد کمدهای دیواری مشخص نیست و طبق مکانی که برای کمد لباس در نظر گرفته می شود سایز های مختلفی می توانند داشته باشند. از جمله ویژگی های دیگر که بر روی ابعاد کمد دیواری تاثیر می گذارد می توان به اندازه دیوار، اندازه درب ها و ارتفاع سقف اشاره کرد. هر یک از درب ها ۶۰ و عمقی به اندازه ۶۰ سانتی متر دارد. درب های کمد دیواری از نوع ریلی در حدود ۶۰ تا ۹۰ سانتی متر و عمق آن ها به اندازه ۶۰ سانتی متر باید تولید شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *