وبلاگ داتیس

انواع کمد لباس از لحاظ ساختار

معرفی انواع کمد لباس

از اتاق شلوغ و درهم ورهم خسته شده اید؟ آیا نمیدانید چگونه به وسایلتان در اتاق نظم دهید؟ خب قطعا چاره شما کمد لباس است. با خرید کمد لباس به دنیای تمیزی و نظم سلامی بدهید و با شلوغی همیشه اتاق و سر و صداهای مادرتان بابت این مسئله و یا پیدا نکردن جورابتان در شلوغی اتاق خداحافظی کنید. اما قبل از آن باید بدانید که کمد لباس برای خود یک دنیایی دارد و اگر با انواع آن آشنا نباشید در این دنیا همانند آلیس در سرزمین عجایب خواهید بود.

داتیس چوب در این مقاله تصمیم گرفته است که شما را با انواع کمد لباس ها مانند کمد ریلی و کمد لولایی، جادارترین کمدها و جدیدترین مدل های کمد لباس آشنا سازد. شاید کمد دیواری مانند سرزمین نارنیا نیاز ما را به کشف ناشناخته ها برآورده نکند اما قطعا نیاز ما را به داشتن اتاقی تمیز و مرتب برطرف می کند، پس آماده باشید تا با داتیس چوب در دنیای کمدها گشت و گذاری داشته باشید.

معرفی انواع کمد لباس از لحاظ ساختار

کمد لباس همان نقش پستوهای قدیمی را ایفا کرده و نظم و ترتیب را به اتاق خواب های افراد هدیه می دهد، همچنین اگر رنگ و مدل کمد دیواری به درستی انتخاب شود و با تم دکوراسیون اتاق هماهنگ باشد زیبایی آن را دو چندان می کند. برای اینکه بتوانیم یک خرید کمد خوبی را تجربه کنیم باید با انواع آن آشنا بشویم؛ کمدهای لباس از لحاظ ساختار به دو دسته زیر تقسیم بندی که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند که به آن ها خواهیم پرداخت.

کمد لباس ایستاده

یکی از قدیمی ترین و پرطرفدارترین مدل کمد لباس، کمد استاده است که قابلیت جا به جایی داشته و از طرح ها و مدل های متنوعی برخوردار هستند. این مدل از کمدها برای افرادی که صاحبخانه نیستند و مدام در حال اسباب کشی می باشند نسبت به کمد دیواری گزینه بهتری است. سرویس های کامل خواب شامل کمد لباس ایستاده نیز هستند اما به طور تکی هم می شود آن ها را خریداری کرد.

کمد دیواری

نوع دوم کمد لباس، کمد دیواری است که در دهه های اخیر بسیار طرفدار پیدا کرده است، زیرا در مقایسه با کمدهای ایستاده از فضای مرده اتاق و یا هر قسمت دیگری از خانه استفاده بهینه می کند و از جادارترین کمدها به حساب می آیند.

این نوع کمد به دو دسته کلاسیک و مدرن تقسیم بندی می شود که هر کدام طرح های متنوعی دارند. کمد دیواری به دلیل اینکه ثابت بوده و امکان جا­به­جایی ندارد برای آن دسته از افرادی مناسب می باشد که خانه متعلق به خودشان است و به طور مداوم اسباب کشی ندارند. کمد دیواری از لحاظ جنس به انواع زیر تقسیم بندی می شوند:

  • کمد دیواری ام دی اف
  • کمد دیواری با چوب طبیعی
  • کمد دیواری هایگلاس
  • کمد دیواری نئوپان

از میان این جنس ها، جنس ام دی اف به دلیل استحکام، تنوع در طرح و قیمت مناسب در بین اکثر اقشار از پرطرفدارترن کمد دیواری به حساب می آید.

انواع کمد لباس از لحاظ نوع درب

در ادامه به توضیح انواع کمد لباس از لحاظ نوع درب به پردازیم پس با ما همراه باشید:

کمد ریلی

کمد ریلی یک کمد لباس محبوب در بین مردم به خصوص قشر جوان است زیرا تقریبا سبک مدرنیته ای دارد. نحوه باز و بسته شدن درب های کمد ریلی به این صورت است که دو درب بر روی هم قرار گرفته اند و با حرکت بر روی هم کمد ریلی باز یا بسته می شود. این کمد برای فضاهای کوچک بسیار مناسب است زیرا برای باز و بسته شدن دیگر فضایی را نمی گیرد، همچنین زیبایی و جذابیت خاصی را به اتاق خواب می بخشد اما دوام آن تا حدی در مقایسه با کمد لولایی پایین تر است.

کمد لولایی

کمد لولایی که باز و بسته شدن آن نیاز به فضا دارد زیرا درب با کشیدن آن به سمت فرد و فشار دادن به سمت کمد لباس به ترتیب باز و بسته می شود. کیفیت این نوع کمد علاوه بر جنس خود بدنه تا حدی هم توسط لولاها تعیین می شود زیرا لولاها نقش مهمی دارند. کمد لباس لولایی در دو نوع کلاسیک و مدرن تولید و عرضه بازار می شود.

در ادامه همچنان با داتیس چوب همراه باشید تا جذاب ترین و جدیدترین مدل های کمد لباس را به شما معرفی کنیم.

معرفی انواع کمد لباس

جدیدترین مدل های کمد لباس

از جذاب ترین و جدیدترین مدل های کمد لباس که اخیرا ترند شده اند می توان به کمد ریلی آینه دار، کمد هایی با درب های ترکیبی لولایی و ریلی، کمد های طبقه بندی شده بدون درب و کمدهای کشو دار بدون آینه و آینه دار اشاره کرد که از این بین کمد کشویی آینه دار و کمد های بدون درب از پرطرفدارترین کمد در بین نسل جوان هستند که می خواهند اتاقشان شیک و مطابق مد روز باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.